فرهنگ حمایت مالی یا ( Donation ) چیست ؟

امتیاز دهی به مطلب

Donationیک هدیه ( معمولاً کمک مالی) توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی است که به طور معمول برای اهداف خیریه و یا به نفع یک گروه ، جمعیت خاص و یا به ارائه دهنده خدماتی رایگان اهدا می شود. این کمک ممکن است به اشکال مختلف مالی (مانند پرداخت پول نقد ) و یا معنوی ( معرفی خدمات به دیگران،همکاری و…) باشد.

افرادی که از این طریق، حمایت مالی جذب می کنند، الزاماً نمی بایست از دیدگاه مالی، در شرایط تنگدستی باشند و یا فقط خدمات رایگان ارائه دهند، چرا که هرکسی با توجه به منفعت و سودی که به اطرافیان و جامعه خود می رساند و یا با توجه به استعداد و توانایی خود می تواند از حمایت های داوطلبانه مخاطبین خود بهره مند شود.

در بیانی کلی تر، هر کسی که خدمات رایگان و عام المنفعه ای را ارائه می دهد و در این جهت قدمی را برداشته است و از سوی جامعه مخاطبین خود پذیرفته شده ،لیاقت دریافت حمایت (Donate ) را خواهد داشت.

پرداخت حمایت از این طریق، شرکت در یک معامله برد برد (Win-Win) است. معامله ای که در آن ارائه دهنده خدماتی مشخص، به دنبال کسب درآمد و دید تجاری نیست و بدون دریافت هزینه، به ارائه خدمات رایگان عام المنفعه می پردازد و به نیت درآمدزایی و تجاری تاسیس نشده است ، از طرفی دیگر با فراگیر شدن دنیای وب، فعالیت های غیرانتفاعی جدیدی نیز آغاز شده اند. فعالیت هایی که علیرغم اجرا بر روی فضای مجازی، می توانند تاثیرات شگرفی در بعدهای مختلف یک جامعه و افراد داشته باشند. هم اکنون اکثریت این فعالیت ها توسط تنها یک نفر و با هدف ارضاء امیال حرفه ای و درونی انجام می پذیرد. از طرف دیگر نیز، استفاده کننده این خدمات با توجه به میزان سودمندی و رضایتی که از خدمات وی دریافت کرده است، در صورت تمایل و توانمندی می تواند با پرداخت مبلغی دلخواه و یا مشخص شده ، از ارائه دهنده به نوعی تشکر و قدردانی کرده و باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر وی برای ماندگاری بیشتر و بهتر نمودن خدمات ارائه شده شود.

سایت دانش و زندگی نیز به صورت مستقل اداره می شود و اکثر محصولات ارائه شده در آن رایگان می باشد ، چنانچه می خواهید در تداوم فعالیت فعلی و مثبت تر دانش و زندگی، نقشی داشته باشید هم اکنون می توانید از ما حمایت کنید.

پشتیبانی محصولات سایت

سخنان بزرگان

دانش و زندگی را دنبال کنید

  • Soroush
  • instagram
  • Gap
  • Telegram

تبلیغات