روشهای عملی تغییر روز بد به عالی!

روشهای عملی تغییر روز بد به عالی!
امتیاز شما ثبت شد

برای همه ما پیش می آید که بنا به هر دلیلی ، در یک روز خاص ، حال و حوصله هر روز را نداریم .  این مسئله دلایل مختلفی دارد . بعضی‌اوقات یک “تاثیر غالب” با اتفاقات بد وجود دارد که باعث می‌شود یک اتفاق بد به اتفاق بد دیگری منتهی می‌شود . همچنین چند اتفاق بد در اول صبح، رویکرد ذهن ما را منفی می‌کند و باعث می‌شود استرس بیشتری برای خودمان ایجاد کنیم. ممکن است با دیگران بد رفتاری کنیم و باعث شویم آنها هم کمی با ما غیرمحترمانه رفتار کنند و کمتر درکمان کنند . ممکن است اتفاقات بد بیشتر نظرمان را بگیرد و کمتر متوجه اتفاقات خوب و مثبت شویم . ممکن است فرصت‌ تجربه‌های خوب را از دست بدهیم چون ذهنمان را درگیر فکر کردن به اتفاقاتی که صبح افتاده کرده‌ایم .

۱مسئولیت تغییر بر عهده خود شماست

منتظر نباشید اتفاقی رخ دهد تا حالتان خوب شود . این اتفاق را شما باید رقم بزنید. هرچه سریع تر هم باید این کار را بکنید. پس، در گام نخست، بپذیرید که مسئولیت تبدیل کردن یک روز بد به یک روز عالی با شماست.

 

۲گذشته ها گذشته ، به فکر آینده باش !

منظورم از گذشته تا همین چند لحظه پیش است. اصلاً لازم نیست به علل، عوامل و انسانهایی فکر کنید که حالتان را بد کرده اند. اگر به گذشته فکر کنید، امکان ندارد حالتان خوب شود.

۳ – به جایی بروید که حال دلتان خوب شود

نقش محیط در خوب شدن حالتان بسیار بسیار پررنگ است. برخیزید، از جایی که هستید خارج شوید و به یکی از محیطهایی بروید که همیشه آنجا حالتان خوب است.

۴ – ورزش کنید

خیلی وقت‌ها کمی ورزش کردن همه چیز را تغییر می‌دهد. تولید اندورفین استرس شما را از بین برده و انرژی منفی را از روزتان بیرون می‌کشد، حتی اگر آن ورزش برای چند دقیقه باشد. تازه تناسب‌اندام هم چیز خیلی خوبی است!

۵ – ذهنتان را کنترل کنید

نوشخوار فکری، درد مشترک تمام انسانهاست. هرگز شما را به دوری از نوشخوار فکری دعوت نمی کنم. فقط کافی است کنترل هرآنچه در حال فکر کردن بدان هستید، در دست خودتان باشد. به زیبایی، به پیروزی، به رخدادها خوب گذشته و به پیروزی های آینده فکر کنید.

۶یک وقفه مدیتیشنی ایجاد کنید

مدیتیشن ابزار بسیار خوبی برای کمک به تغییر رویکرد ذهن است. حتی یک مدیتیشن ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای هم می‌تواند شما را از استرستان جدا کرده و کمکتان کند با یک دیدگاه تازه روز را دنبال کنید.

۷فردا را بهتر از امروز بسازید

قرار نیست یک روز نه چندان خوب، سایه خود را بر سر فردا و فرداها نیز بگستراند.پس، انتخاب کنید فردا را بهتر بسازید. به آنچه رخ داده و به روزی که سپری شده، فکر نکنید. فقط به هدفهایتان فکر کنید و پیش بروید.

نویسنده مطلب: دانش و زندگی

دانش و زندگی
رضا فریدون نژاد ، تحصیلکرده برق الکترونیک ، علاقمند به فناوری اطلاعات ، کارآفرینی ، ایده پردازی و ....